MF0207FRD52-374K
DigiKey Part Number
MF0207FRD52-374K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF0207FRD52-374K
Description
RES 374K OHM 1% 0.6W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
374 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)