KNP100JT-73-0R22
DigiKey Part Number
KNP100JT-73-0R22-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP100JT-73-0R22
Description
RES 0.22 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
220 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)