HHV1WSJT-73-5M1
DigiKey Part Number
HHV1WSJT-73-5M1-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV1WSJT-73-5M1
Description
RES 5.1M OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
5.1 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)