HHV1WSJT-73-100K
DigiKey Part Number
100KBJCT-ND - Cut Tape (CT)
100KBJTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV1WSJT-73-100K
Description
RES 100K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HHV1WSJT-73-100K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)