HHV1WSJR-73-11M
DigiKey Part Number
HHV1WSJR-73-11M-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV1WSJR-73-11M
Description
RES 11M OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)