HHV-50JR-52-470K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 7 234
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Similar
470 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
HHV-50JR-52-470K
DigiKey Part Number
HHV-50JR-52-470K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV-50JR-52-470K
Description
RES 470K OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
HHV-50JR-52-470K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)