HHV-50FT-52-3M9
DigiKey Part Number
HHV-50FT-52-3M9-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV-50FT-52-3M9
Description
RES 3.9M OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
3.9 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)