HHV-50FR-52-33M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HHV-50FR-52-33M |
Description | RES 33M OHM 1% 1/2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HHV-50FR-52-33M Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm) |