HHV-50FR-52-33M
DigiKey Part Number
13-HHV-50FR-52-33MTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-HHV-50FR-52-33MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV-50FR-52-33M
Description
RES 33M OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
33 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HHV-50FR-52-33M Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)