HHV-50FR-52-23M2
DigiKey Part Number
HHV-50FR-52-23M2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV-50FR-52-23M2
Description
RES 23.2M OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
23.2 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)