HHV-25JR-52-1M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HHV-25JR-52-1M |
Description | RES 1M OHM 5% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HHV-25JR-52-1M Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |