HHV-25JR-52-100K
DigiKey Part Number
13-HHV-25JR-52-100KTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-HHV-25JR-52-100KCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV-25JR-52-100K
Description
RES 100K OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
100 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
HHV-25JR-52-100K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)