HHV-25FR-52-30M
DigiKey Part Number
13-HHV-25FR-52-30MTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-HHV-25FR-52-30MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV-25FR-52-30M
Description
RES 30M OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
30 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
HHV-25FR-52-30M Models
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)