FMP300JT-73-220K
DigiKey Part Number
220KAXCT-ND - Cut Tape (CT)
220KAXTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP300JT-73-220K
Description
RES 220K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FMP300JT-73-220K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)