FMP300FRF73-470K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FMP300FRF73-470K |
Description | RES 470K OHM 1% 3W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 kOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FMP300FRF73-470K Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Proof, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |