FAE100JT-73-33R
DigiKey Part Number
FAE100JT-73-33R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAE100JT-73-33R
Description
RES 33 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
33 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.453" L (5.00mm x 11.50mm)