CS1206KKX7RZBB103
DigiKey Part Number
13-CS1206KKX7RZBB103TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CS1206KKX7RZBB103CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CS1206KKX7RZBB103DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS1206KKX7RZBB103
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
Detailed Description
10000 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CS1206KKX7RZBB103 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)