CS1206KKX7R9BB474
DigiKey Part Number
13-CS1206KKX7R9BB474TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CS1206KKX7R9BB474CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CS1206KKX7R9BB474DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS1206KKX7R9BB474
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CS1206KKX7R9BB474 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)