CS0402KRX7R9BB103 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 39 307
Datasheet
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CS0402KRX7R9BB103
DigiKey Part Number
13-CS0402KRX7R9BB103TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS0402KRX7R9BB103
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CS0402KRX7R9BB103 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.026" (0.65mm)