CL0306MRX7R6BB224 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CL0306MRX7R6BB224
DigiKey Part Number
13-CL0306MRX7R6BB224TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL0306MRX7R6BB224
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0306
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL0306MRX7R6BB224 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)