CFR100JR-52-120R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
120 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR100JR-52-120R
DigiKey Part Number
CFR100JR-52-120R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR100JR-52-120R
Description
RES 120 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR100JR-52-120R Models
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)