CFR-12JR-52-11K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 1 714
Datasheet
11 kOhms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-12JR-52-11K
DigiKey Part Number
11KETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-12JR-52-11K
Description
RES 11K OHM 5% 1/6W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CFR-12JR-52-11K Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)