CC1812JKNPOBBN222 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 638
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
KEMET
Vishay Vitramon
Similar
Similar
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
2200 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CC1812JKNPOBBN222
DigiKey Part Number
13-CC1812JKNPOBBN222TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1812JKNPOBBN222CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1812JKNPOBBN222DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1812JKNPOBBN222
Description
CAP CER 2200PF 500V C0G/NPO 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1812JKNPOBBN222 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)