CC1206JRNPO0BN150
DigiKey Part Number
311-4391-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4391-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4391-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206JRNPO0BN150
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NPO 1206
Detailed Description
15 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206JRNPO0BN150 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)