CC1206FRNPOABN681 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CC1206FRNPOABN681
DigiKey Part Number
13-CC1206FRNPOABN681TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206FRNPOABN681
Description
CAP CER 680PF 200V C0G/NPO 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CC1206FRNPOABN681 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)