CC1206FPNPO9BN121 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 6 130
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
120 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CC1206FPNPO9BN121
DigiKey Part Number
13-CC1206FPNPO9BN121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206FPNPO9BN121
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NPO 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206FPNPO9BN121 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)