CC1023MPX5R5BB105
DigiKey Part Number
13-CC1023MPX5R5BB105TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1023MPX5R5BB105
Description
CAP CER 1UF 6.3V X5R
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R
Tolerance
±20%
Mfr
Voltage - Rated
Series
Temperature Coefficient
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C