CC0805ZRY5V8BB105
DigiKey Part Number
311-1358-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1358-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1358-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805ZRY5V8BB105
Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805ZRY5V8BB105 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.033" (0.85mm)