CC0805ZPY5V8BB104 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 5 419
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 150 605
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
0.1 µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric)
CC0805ZPY5V8BB104
DigiKey Part Number
13-CC0805ZPY5V8BB104TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805ZPY5V8BB104
Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805ZPY5V8BB104 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)