CC0805KRX7R9BB331
DigiKey Part Number
311-1192-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1192-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1192-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805KRX7R9BB331
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805KRX7R9BB331 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)