CC0805FPNPO9BN680 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 6 417
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
68 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CC0805FPNPO9BN680
DigiKey Part Number
13-CC0805FPNPO9BN680TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805FPNPO9BN680
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805FPNPO9BN680 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)