CC0805CRNPO9BN8R2
DigiKey Part Number
311-4152-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4152-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4152-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805CRNPO9BN8R2
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805CRNPO9BN8R2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)