CC0603JRNPOYBN471
DigiKey Part Number
311-3984-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3984-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3984-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603JRNPOYBN471
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603JRNPOYBN471 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)