CC0603JRNPO8BN681
DigiKey Part Number
311-3958-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3958-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3958-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603JRNPO8BN681
Description
CAP CER 680PF 25V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603JRNPO8BN681 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)