CC0603GRNPO9BN222
DigiKey Part Number
311-3927-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3927-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3927-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603GRNPO9BN222
Description
CAP CER 2200PF 50V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603GRNPO9BN222 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)