CC0603FRNPO9BN220
DigiKey Part Number
311-3350-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3350-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3350-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603FRNPO9BN220
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603FRNPO9BN220 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)