CC0603FRNPO9BN100
DigiKey Part Number
311-3349-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3349-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3349-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603FRNPO9BN100
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603FRNPO9BN100 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)