CC0603FPNPO9BN220 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Walsin Technology Corporation
In Stock: 15 130
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
22 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CC0603FPNPO9BN220
DigiKey Part Number
13-CC0603FPNPO9BN220TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603FPNPO9BN220
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603FPNPO9BN220 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)