CC0603DPNPO9BN8R2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 2 930
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
8.2 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CC0603DPNPO9BN8R2
DigiKey Part Number
13-CC0603DPNPO9BN8R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603DPNPO9BN8R2
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NPO 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603DPNPO9BN8R2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)