CC0603CRNPO0BN1R5
DigiKey Part Number
311-3846-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3846-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3846-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603CRNPO0BN1R5
Description
CAP CER 1.5PF 100V C0G/NPO 0603
Detailed Description
1.5 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603CRNPO0BN1R5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)