CC0402JRNPO9BN331
DigiKey Part Number
311-1667-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1667-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1667-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0402JRNPO9BN331
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NPO 0402
Detailed Description
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CC0402JRNPO9BN331 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)