CC0402DRNPO9BN7R0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0402DRNPO9BN7R0 |
Description | CAP CER 7PF 50V C0G/NPO 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC0402DRNPO9BN7R0 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±0.5pF | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |