CC0201KRX7R7BB332
DigiKey Part Number
311-1400-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1400-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1400-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201KRX7R7BB332
Description
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CC0201KRX7R7BB332 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)