CC0201JRNPO8BN300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
Johanson Technology Inc.
Johanson Technology Inc.
Walsin Technology Corporation
30 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
CC0201JRNPO8BN300
DigiKey Part Number
13-CC0201JRNPO8BN300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201JRNPO8BN300
Description
CAP CER 30PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)