AT1206BRD071K74L is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
1.74 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT1206BRD071K74L
DigiKey Part Number
AT1206BRD071K74L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT1206BRD071K74L
Description
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT1206BRD071K74L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)