AT1206BRD07150KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 4 232
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 734
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 737
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Stackpole Electronics Inc
150 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT1206BRD07150KL
DigiKey Part Number
AT1206BRD07150KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT1206BRD07150KL
Description
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT1206BRD07150KL Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)