AT0805FRD071K24L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.24 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805FRD071K24L
DigiKey Part Number
13-AT0805FRD071K24LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805FRD071K24L
Description
RES 1.24K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)