AT0805DRE077K32L is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
7.32 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805DRE077K32L
DigiKey Part Number
AT0805DRE077K32L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805DRE077K32L
Description
RES SMD 7.32K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805DRE077K32L Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)