AT0805CRD0745K3L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 7 665
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 621
45.3 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805CRD0745K3L
DigiKey Part Number
AT0805CRD0745K3L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805CRD0745K3L
Description
RES SMD 45.3KOHM 0.25% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805CRD0745K3L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)