AT0805BRD0738K3L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 1 810
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
38.3 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805BRD0738K3L
DigiKey Part Number
AT0805BRD0738K3L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805BRD0738K3L
Description
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805BRD0738K3L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)